a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adicing elit ut ullamcorper. leo, eget euismod orci. Cum sociis natoque penati bus et magnis dis.Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Leo, eget euismod orci. Cum sociis natoque penati bus et magnis dis.Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.

  /    /  nestor_2.0

nestor_2.0

Projekt „Nestor_2.0” to seria infografik, które w przystępny sposób przybliżają osobom starszym zagadnienia z zakresu najnowszych technologii cyfrowych oraz zachęcają do poszerzania swoich kompetencji w tej dziedzinie. Projekt powstał jako efekt współpracy ze stowarzyszeniem Kobo. W ramach przeprowadzonych działań odbyły się warsztaty partycypacyjne z warszawskimi seniorami, podczas których podjęto próbę określenia potrzeb i preferencji osób starszych dotyczących informacyjnych materiałów wizualnych. Finalnym efektem tego procesu jest seria infografik prezentujących aktualne zjawiska i nowinki technologiczne z zakresu mediów cyfrowych.

Inicjatywy edukacyjne dotyczące seniorów skupiają się zazwyczaj na grupach wykluczonych cyfrowo. Niewiele jest projektów mających na celu wsparcie osób o wyższych aspiracjach w tej dziedzinie. Grupą docelową projektu „Nestor_2.0” są osoby starsze, które posiadają podstawowe kompetencje cyfrowe i zastanawiają się co jeszcze może zaoferować im świat nowych technologii. Celem projektu Nestor_2.0 jest nie tylko samo zaprezentowanie seniorom ciekawych zjawisk w obszarze nowych technologii, ale także przełamanie stereotypowego myślenia o osobach starszych jako niezainteresowanych korzystaniem z dobrodziejstw nowoczesnej cyfryzacji.

Wszystkie opracowane materiały oraz szczegółowy opis i dokumentacja są dostępne na oficjalnej stronie projektu nestor.kobo.org.pl

Category:
Date:

Mateusz Szewczyk

mateusz268@vp.pl
+48 508 724 154